Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žamberk
Hutný adrenalin do žil vám napumpuje jízda po sjezdovce na horské koloběžce.
Obrazek
Technologie byla dovezena z Francie. Jen byly zdokonaleny brzdy, protože se prý trhaly brzdové kotouče. Princip zábavy je prostý.
Vyjedete "v sedle" (sedlo chybí) na normální lyžařské pomě na kopec. Pak-za jekotu brzdových destiček-sjíždíte zběsile do údolí. Můžu říct, že horší byla jízda do kopce. Musíte vyvažovat cukání vleku a nerovnosti terénu. Ale po prvotním strachu už jde všechno výborně. Sjížděli jsme kopec snad dvě hodiny.
Pak nám majitel nabídl delší výlet. Paráda!
Hned jsme se se starší dcerou přihlásili! Jenže ouha-počet účastníků minimálně šest! Naštěstí se z ostatních "šílenců" rychle našel dostatečný počet kandidátů na sádrový krunýř.
Naposledy jsme několikrát sesvištěli sjezdovku, odevzdali koloběžky a začali se těšit na druhý den ráno.
Hlavně,aby bylo hezky!
Ráno nás probudilo sluníčko oknem a to bylo dobré znamení.Den se vydaří! Na místo srazu jsme dorazili s mírným předstihem, což je u nás nezvyklé :-)
Naložili jsme všechny koloběžky na speciální příves a vyrazili směrem na Suchý vrch. Cesta nám příjemně ubíhala, protože jeden z dalších "sjezdařů" byl veselá kopa a fakt jsme se dost nasmáli. Po cca.hodince jízdy jsme dorazili pod rozhlednu na Suchém vrchu. Každý se "povinně" nechal vyfotit pod rozhlednou. Co když je to naše poslední fotografie :-) ?

Poslední otestovaní brzdného systému, odrážíme se a už svištíme z kopce. Cesta je místy mokrá a tak nám kola vytvářejí po těle zajímavé vzory. Celkem to vyřešil kolega kamikadze z Moravy. Dopředu před sebe postavil svého synka, který tímto působí jako blatník a hezky dostává rozstřikující se bahno přímo do obličeje. Navíc zrovna tahle dvojice sviští šílenou rychlostí. Po pár minutách nás nechává daleko vzadu...Tak to tedy ne! Pomalu se osměluji a povoluji brzdu. Koloběžka se řítí šílenou rychlostí a divoce nadskakuje na výmolech. Občas je místo cesty jen vyschlé koryto potoka-nebo to tak aspoň vypadá. Pak vyskočíme na asfalt. Je to PARÁÁDÁÁÁ! Povolil jsem koloběžce co to dá. Ta divoce sviští z kopce. Předjíždím jednoho šílence po druhém. V údolí jsem už druhý za tím sebevražedným moravákem se svým synem. Dokonce ho předjíždím. Slastí (a strachem) se mi ježí chloupky po celém těle. Je to bájo. Škoda,že jsme na konci. Hned bych si to dal ještě jednou! Ovšem záda trošku bolí, ale to je daň-každá sranda něco stojí. Nakládáme kolobrndy na přívěs. Majitel nás odveze nad vesnici a tam si sjíždíme ještě jeden kopec. Ovšem už v normálním provozu a tudíž poměrně disciplinovaně. Bylo to fajn. Někdy si to dáme zase!

Dopsáno 10.1.2006
Objednávka koloběžky v Orlických horách on-line

Online je právě:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dá se koupit

Morfin, 29. 1. 2008 13:24

Tak sem trochu pátral a tato kolobrnda se vyrábí u nás a stojí 13000,- + DPH , teda aspon podle toho co mi odepsali .

Downhill na 3cv tříkolce Trikke

Mirek, 24. 8. 2007 15:45

Podobné koloběžky jsem letos viděl půjčovat v bike-parku ve slovenské Jasné (Chopok). Já jsem sjížděl modrou a červenou trasu na svojí tříkolce Trikke a taky to byl docela adrenalin. Pokud nevíte, o co jde, podívejte se na www.3cv.cz

Zažili jsme

Jarda, 24. 5. 2007 11:13

jízdu ze suchého vrchu vloni v létě. Bylo to skvělý. Kdo tu trasu zná, dá mi za pravdu. Trochu jsem měl, zvyklý na horské kolo, nejisto při vedení koloběžky zatáčkama, ale jinak je to supr zábava. Pan majitel nám říkal, že na nás dole počká a nakonec my čekali na něho. Koukal jako blázen, kde jsme se tam tak rychle vzali. Je pravda že brzdy jsme moc nepoužívali. Takže vřele doporučuju. Jen upozornění: v dolní části trati je na rovném asfaltovém úseku zavřená závora. Nebo alespoň byla. Měl jsem pěkně staženej zadek, než jsem to ubrzdil. Jarda

Ahoj

Riči, 7. 9. 2006 22:54

Ahoj,dá se někde sehnat plánek na výrobu?Klidně si ju sám postavím.Už sem si jednu udělal podle kamošové,ale byla pomalá.Chci něco rychlejšího.Jestli někdo něco ví,tak dík za radu,pomoc.Riči

Malé upřesnění...........

Milan, 9. 8. 2006 23:27

nápad je to super, ale není můj :-) pochází z Francie a u nás ho můžete vyzkoušet již na několika místech.

Letní jízda

Neubauerová Lucie, 6. 4. 2006 18:44

Ahojky, právě hledám na internetu nějakou pěknou kolobrndu a narazila jsem na vaše stránky. Co se týče zimy, tak mohutně využívám jízdy na lyžích. Několikráte mě napadlo, co s nevyužitými vleky. Váš nápad se mi zdá ohromný, vyjet nahoru vlekem a pak hurá dolů. Doufám, že casem upoutá více lidí a dočkám se její realizace. S pozdravem Lucka
PS: kde je možnost již dnes tento rádoby sport provozovat?

Kde půjčovat

Milan, 9. 3. 2006 13:02

Měl jsem tady odkaz, ale asi se někam zatoulal. Takže v Orlických horách to je: http://www.horskekolobezky.wz.cz
Koukám, že už se to dá půjčit i v Krkonoších. Odkaz je: http://old.czbike.com

půjčovna

dodo, 9. 3. 2006 12:09

Kde je možnost si je půjčit?

Jooo-fakt dobrý!

Jeník, 12. 12. 2005 19:33

Taky jsem to zkoušel a je to fakt výborná prča :-))))